Canlı Destek

Siteye whatsapp ekleme – Neden yapılmamalı?

          Siteye whatsapp ekleme nedir? Ziyaret ettiğiniz birçok sitede whatsapp butonunu herkes görmüştür. Sayfa içerisine eklenen bir kod ile sitede whatsapp destek vermek mümkün. Fakat acele etmeyin! Whatsapp maalesef tek başına yeterli değil. 

Hiçbir canlı destek sistemi olmamasındansa whatsapp olması tabiki iyidir. Fakat yeni nesil canlı destek yazılımını ücretsiz kullanmanızı öneririz. Bunun için bize  canlı destek üzerinden yazabilir yada bu link üzerinden inceleyebilirsiniz.

   • Öncelikle siteye whatsapp ekleme işleminin yeterli olup olmadığını düşünün. Siz kaç defa whatsapp üzerinden bir web sitesi ile iletişime geçtiniz?
   • Ziyaretçilerin büyük bir bölümü sayfanıza bir tarayıcıdan geliyor. Tarayıcıda whatsapp üzerinden yazması için ”web whatsapp” a bağlı olması gerekiyor. Kaçı sürekli bağlı? 
   • Ziyaretçilerin büyük bölümü cep telefonu numaralarının görünmesini en azından ilk konuşma için istemiyor! Sırf bu nedenden dolayı iletişim kurmaktan vazgeçen büyük bir çoğunluk var. 
   • Siteye whatsapp eklemek sizi kurumsal-güvenilir gösteriyor mu? Ziyaretçileriniz için iyi bir imaj çizmiş olacağınızı gerçekten düşünüyor musunuz?

          Mobil üzerinden girişler artıyor olsa da sitenize mobilden girmeyen büyük bir çoğunluk var. Doğru! Dünyada internet kullanıcılarının neredeyse yarısı mobil kullanıyor. Fakat bu aynı zamanda dünyanın diğer yarısının mobil kullanmadığı anlamına geliyor! Hem mobil hem bilgisayar üzerinden bağlananları da hesaba katmak, ihmal etmemek lazım. 

E-ticaret sitelerine masaüstü cihazlardan erişen kullanıcılar, her 164 görüntülemede bir sipariş verirken, mobilde ise 384 görüntülenmede bir sipariş oluşturuldu..

Sonuç olarak bakıldığında hem mobili hem masaüstünü destekleyecek, her iki tarafta ziyaretçinin çok kolay iletişim kurabileceği bir canlı destek sistemi kullanılmalı. Sadece mobili hedefleyen bir siteniz yoksa sadece whatsapp kullanılmamalı.

Mobil alışveriş sepetlerinde vazgeçme oranı % 85,6’dır (Barilliance)

kimse yok gif

          Whatsapp ile alışveriş sepetinin terkedilme oranını düşürebilir misiniz? Siteye whatsapp ekleme ile her ziyaretçiye dokunabilir misiniz? Ziyaretçinin konumunu, hangi kanaldan geldiği, sitede kaç sayfa dolaştığı, kaç dakika kaldığını görebilir misiniz? O size yazmadan siz ona yazabilir misiniz? Whatsapp tek başına yeterli değil. 

Hiçbir canlı destek sistemi olmamasındansa whatsapp olması tabiki iyidir. Fakat yeni nesil canlı destek yazılımını ücretsiz test etmenizi öneririz. Bunun için bize  canlı destek üzerinden yazabilir yada bu link üzerinden inceleyebilirsiniz.